Бәрі туралы
No Result
View All Result
Бәрі туралы
No Result
View All Result

Көп таңбалы санды бір таңбалы санға, ауызша көбейту және бөлу тәсілдері

Әбіл Нүсіпбаев атындағы № 14 орта мектеп
Г. О. Аришева

Ашық сабақ
Математика
Сабақтың тақырыбы: Көп таңбалы санды бір таңбалы санға, ауызша көбейту және бөлу тәсілдері
Тақырыбы: Көп таңбалы санды бір таңбалы санға ауызша көбейту және бөлу тәсілдері
Мақсаты: Көп таңбалы санды бір таңбалы санға ауызша көбейту және бөлу тәсілдерін жаңа технологияның элементтерін тиімді пайдалана отырып деңгейлік тапсырма беру барысында оқушыларға тақырыпты ұғындыру; логикалық ойлау қабілеттерін дамыту; жылдамдыққа, тапқырлыққа тәрбиелеу.
Пәнаралық байланыс: қазақ тілі, бейнелеу, өзін – өзі тану, дене тәрбиесі.
Көрнекілігі: қосымша тапсырмалар жазылған үлестірме кестелер, интерактивті тақта.
Сабақтың типі: саяхат
Сабақтың түрі: жаңа сабақ
Сабақтың тәсілі: түсіндіру, сұрақ – жауап, өздік, есептеу, ойын.

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі.
а) сәлемдесу ә) оқушы зей. сабаққа аудару
Мұғалім: сабағымызды бастамас бұрын топқа бөлінейік
І топ «Ойшылдар» тапсырма: Сергіту сәтіне 1шумақ өлең құрастыру
ІІ топ «Тапқырлар» тапсырма: «Дүкенші мен сатушы» ойын құрастыру
ІІІ топ «Алғырлар» тапсырма: «Көңілді қорыту, қоштасу» өлең құрастыру

ІІ. Қайталау сұрақтары:
1. Ұзындық бірліктерін ата.
2. Масса бірліктеріне нелер жатады?
1. Уақыт бірліктеріне ше?
2. Аудан бірліктері?
3. Көлем бірліктері?

ІІІ. Үй тапсырмасын тексеру: № 9.
І топ а), ІІ топ ә), ІІІ топ б). дәптерлерінен оқыту.

ІҮ. Сергіту сәті. І топ «Ойшылдар»
Сабақ та басталды,
Басылды дабырлық.
Қосамын да азайтам,
Бөлемін де көбейтем.
Математиканы білем,
Сондықтан оны сүйем.
Ү. Жаңа сабақ: а) Кіріспе: мұғалім сабақ тақырыбы мен мақсатын х – у.
Ғажайып құпиясы
Білімнің патшасы
Ма – те – ма – ти – ка – ға
Бас иеміз!
Көп таңбалы санды, бір таңбалы санға
Көбейтеміз, бөлеміз.

ә) Оқулықпен жұмыс. № 1 тапсырма ауызша орындау оқушылар әр бағанны және әр қатардың мысалдарын бір – бірімен салыстырады, байқағандарын ай – тады.
І – топ «Ойшылдар» № 1
ІІ – топ «Тапқырлар» № 2
ІІІ – топ «Алғырлар» № 3

б) Тақтамен жұмыс.
1. № 4 тура теңдік шығатындай етіп, тиісті санды таңдап қой:

І топ Ойшылдар ———— ІІ топ Тапқырлар ————– ІІІ топ Алғырлар
а) 460 ∙10 = 4 600 ———– ә) 49∙1000 = 49 000 ———- б) 49 м = 49 000 мм
9080: 10 = 908 ————— 1т = 49 000 кг —————– 49 км = 49 000 м
460 м = 4 600 дм ————- 49 000: 1 000 = 49 ———- 49 000 мм = 49 м
9080 ц = 908 т —————– 49 000 кг = 49 т ————- 49 000 м = 49 км
Көп таңбалы санды бір таңбалы санға, ауызша көбейту және бөлу тәсілдері жүктеу


Көп таңбалы сандар көп таңбалы санды бір таңбалы санға ауызша көбейту және бөлу тәсілдері ашық сабақ

© Дереккөзі

Tags: ауызша көбейту және бөлу тәсілдеріАшық сабақКөп таңбалы сандаркөп таңбалы санды бір таңбалы санға

Related Posts

Бастауыш сынып

Земля моя, ты будешь раем! Закрепление

Бастауыш сынып

Сложение и вычитание числа 5

Бастауыш сынып

Cу – тіршілік негізі

Бастауыш сынып

Тест жауаптарымен (дүниетану 2 сынып)

Бастауыш сынып

Әбдірахман Асылбеков «Үйрену»

Бастауыш сынып

Бастауыш сыныптарда білім беру қызметін психологиялық саралаумен қамтамасыз ету

Бастауыш сынып

Тиін туралы

Бастауыш сынып

8 санын қосу және азайту

Бастауыш сынып

Сіздің балаңыз – ертеңгі оқушы

Бастауыш сынып

Оспанхан Әубәкіров «Ара мен Шыбын»

Санаттар

  • Бастауыш сынып
  • Баталар жинағы
  • Бәрі туралы
  • Биология
  • География
  • Ғылым-білім
  • Ғылыми мақала
  • Дипломдық жұмыс
  • Ертегілер
  • Есімдер
  • Журналистика
  • Информатика
  • Курстық жұмыс
  • Қазақ әдебиеті
  • Қазақ тілі
  • Құттықтау
  • Мақал-мәтелдер
  • Математика
  • Өлең
  • Сұрақ-Жауап
  • Тарих
  • Тәрбие сағаты
  • Физика
  • Химия
Яндекс.Метрика
  • Бәрі туралы

Бәрі бар © 2021

No Result
View All Result
  • Бастауыш сынып
  • Баталар жинағы
  • Биология
  • География
  • Ғылыми мақала
  • Дипломдық жұмыс
  • Ертегілер
  • Есімдер
  • Журналистика
  • Информатика
  • Курстық жұмыс
  • Қазақ әдебиеті
  • Қазақ тілі
  • Құттықтау
  • Мақал-мәтелдер
  • Математика
  • Өлең
  • Сұрақ-Жауап
  • Тарих
  • Тәрбие сағаты
  • Физика
  • Химия

Бәрі бар © 2021