Бәрі туралы
No Result
View All Result
Бәрі туралы
No Result
View All Result

Математика 2 сынып. Қайталау сабағы

Математика 2 сынып.Қайталау сабағы
Тақырыбы:Қайталау
Мақсаты:
А)білімділік:Оқушыларды есеп шығаруға дағдыландыру,алған білімдерін жетілдіру;
Ә)дамытушылық:тез есептеу,есте сақтау,логикалық ойлау қабілеттерін дамыту;
Б)тәрбиелік:әсемдікке баулу,алға қойған мақсаттарына жетуге ұқыптылыққа,ізденімпаздыққа,тапқырлыққа,өздігінен жұмыс жасауға тәрбиелеу.

Сабақтың типі:іскерліктер мен дағдыларды жетілдіру сабағы
Сабақтың түрі:дәстүрлі емес(саяхат сабақ)
Әдіс – тәсілдері:түсіндіру,сұрақ – жауап,өзіндік,топтық жұмыс
Көрнекілігі:слайдтар,интерактивті тақта,оқулық
Пәнаралық байланыс:бейнелеу өнері,ана тілі
Сабақтың барысы:
I.Ұйымдастыру кезеңі:
– оқушылармен сәлемдесу;
– түгендеу;
– кабинет тазалығын тексеру;
– оқушылар назарын сабаққа аудару;
– сабақтың мақсат – міндеттерімен таныстыру.

– Балалар бүгінгі сабағымызда еліміздің қалаларын аралап,саяхат жасаймыз.
– Саяхатымызды бастау үшін алдымен ауа – райын біліп алайық.Күн ашық болу үшін тапсырма орындаймыз.Яғни,біз бүгін күннің үстін басқан бұлттардан арылтамыз.Әр бұлтты алып,артындағы тапсырманы орындаймыз.Күн бұлтты болса саяхатқа шыға алмай қаламыз.

19+9=28
37+7=44
55+8=63
50- 8=42
64+16=80
42+38=82
28+32=60
46+14=60
60- 5=55
30- 7=23
75+5=80
51+29=80

– Біз қай қалада тұрамыз?
Олай болса,Қызылордадан Алматыға бару үшін автобусқа отырамыз.Бірақ автобус жүргізушісі бізге мынадай шарт қойып отыр: «үйге берілген тапсырманы орындағандар ғана автобусқа отырады»- дейді.

II.Үй тапсырмасын тексеру

– Барлығымыз тапсырманы орындадық па?
– Олай болса балалар,сендерге сәттілік.

III.Жаңа сабақ.

1- мысал. 12 алманы 4 тәрелкеге тең бөліп салды.Сонда әр тәрелкеге неше алмадан салынды?
2- мысал.Әжей шарадағы 4 л қымызды 4 кесеге тең бөліп құйды.Әр кесеге неше литр қымыз құйылды?
3- мысал. 14(15,16,18)санынан нәтижесінде нөл шығатындай етіп,бірдей сандарды азайт.

Үлгі:15 – 5 – 5 – 5 = 0
15 – 3 – 3 – 3 – 3 – 3 = 0
4- мысал.Есепті шығар.
А)Наурыз тойында 60 өнерпаз оқушы қатысты.Олардың 20- сы әнші,6- уы биші,ал қалғандары – домбырашылар.Тойға неше домбырашы қатысты?
Ә)Өнерпаздар байқауына қатысқан 42 адамның ішінен 6 адам жүлде алды.Байқауға қатысқан неше өнерпаз жүлде ала алмады?

5- мысал.Теңдеулерді шеш:
27+Х=90
90- Х=63
Х- 27=63
6- мысал.
Бірліктерін қосқанда 18,ал ондықтарын қосқанда бір таңбалы сан шығатын екі таңбалы екі санның қосындысын жаз.Оның мәнін тап.Қосуды азайтумен тексер.Сондай тағы бірнеше қосынды жаз.Олардың мәндерін тап.Тексер.
7- мысал.Мысалдарды шығар:
34 + 19
53 – 18
5 + 9 – 6
72 – 18
50 – 17
17 – (12 – 5 )
46 + 25
71 – 24
90 – (13 – 6 )


2 сынып математика презентация

© Дереккөзі

Tags: 2 сыныпматематикапрезентация

Related Posts

Бастауыш сынып

3 сынып «Түбір мен қосымша»

Бастауыш сынып

Ауа дегеніміз не?

Бастауыш сынып

Жаратылыстану сабағында зерттеу жүргізудің ерекшеліктері

Бастауыш сынып

Дауыссыз дыбыстың жуан айтылуы

Бастауыш сынып

Қош бол, сүйікті Әліппем

Бастауыш сынып

Алтын балық

Бастауыш сынып

Ө дыбысы мен әрпін қайталау

Бастауыш сынып

Бар байлықтың басы – нан

Бастауыш сынып

Мәлік Ғабдуллин «Батыр Бауыржан»

Бастауыш сынып

Шыбын мен көбелек

Санаттар

  • Бастауыш сынып
  • Баталар жинағы
  • Бәрі туралы
  • Биология
  • География
  • Ғылым-білім
  • Ғылыми мақала
  • Дипломдық жұмыс
  • Ертегілер
  • Есімдер
  • Журналистика
  • Информатика
  • Курстық жұмыс
  • Қазақ әдебиеті
  • Қазақ тілі
  • Құттықтау
  • Мақал-мәтелдер
  • Математика
  • Өлең
  • Сұрақ-Жауап
  • Тарих
  • Тәрбие сағаты
  • Физика
  • Химия
Яндекс.Метрика
  • Бәрі туралы

Бәрі бар © 2021

No Result
View All Result
  • Бастауыш сынып
  • Баталар жинағы
  • Биология
  • География
  • Ғылыми мақала
  • Дипломдық жұмыс
  • Ертегілер
  • Есімдер
  • Журналистика
  • Информатика
  • Курстық жұмыс
  • Қазақ әдебиеті
  • Қазақ тілі
  • Құттықтау
  • Мақал-мәтелдер
  • Математика
  • Өлең
  • Сұрақ-Жауап
  • Тарих
  • Тәрбие сағаты
  • Физика
  • Химия

Бәрі бар © 2021