Бәрі туралы
No Result
View All Result
Бәрі туралы
No Result
View All Result
Home Бастауыш сынып

Шал мен балалар

Share on FacebookShare on Twitter

Сабақтың тақырыбы: Шал мен балалар
Сабақтың мақсаты:
1. Мәтін мазмұнын түсініп оқу, идеясын ашу. Оқушылардың жас ерекшелігіне қарай С. Көбеев өмірі мен твочествосымен таныстыру. Тыйым сөздердің мағынасын дұрыс ұғыну
2. Оқушылардың көркем сөйлеуін, өз ойларын жеткізе білу дағдыларын жетілдіру, сөздік қорларын кеңейту.
3. Қариялардың ақылын тыңдауға, үлкенді құрметтеуге тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: Аралас сабақ
Сабақтың әдісі: сұрақ – жауап, түсіндіру, әңгіме, СТО.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру
Оқушылардың қызығушылығын ояту – психологиялық дайындық.
Мұғалім: — Көз не үшін керек?
Оқушы: — Жақсыларды көру үшін.
Мұғалім: — Екі құлақ не үшін керек?
Оқушы: — Ақыл – кеңес тыңдау үшін.
Мұғалім: — Екі қол не үшін керек?
Оқушы: — Елге көмек беру үшін.
Мұғалім: — Екі аяқ не үшін қажет?
Оқушы: — Шетте жүрсең,
Туған жерге жету үшін.

Мұғалім: — Дұрыс балалар, олай болса мен сендердің құлақтарың, көздерің, қолдарың мен аяқтарыңа саулық тілеймін.

ІІ. Өтілген материалды пысықтау
«Атасы мен немересі» мәтіні бойынша бірнеше оқушыдан түсінгенін сұра
Қайталау Сауалнама жүргізу
1. Қазақша жыл санау бойынша ең соңғы жыл
А. түйе Б. ит В. доңыз
2. Аңыз деген не?
А. Өмірде болған адамдардың басынан өткен оқиғалары жөніндегі шығарма
Б. Ойдан құрастырылған шығарма
Б. Екі адамның өзара сөйлесуі
3.»Құлақ пен тымақ» қандай шығарма?
А. ертегі Ә. мысал Б. аңыз
4. Қысқы ойын түрлері туралы айтылған өлең
А. Жұмыстың жылуы Ә. Шынықсын денеміз Б. Қыста қызық жұмыс бар
5.»Жұмыстың жылуы» өлеңінің авторы
А. Қадір Мырза Әли Ә. Бүркіт Ысқақов Б. Бердібек Соқбақбаев

ІІ. Жаңа сабақ
С. Көбеев жөнінде кең көлемде мағлұмат беру
Спандияр Көбеев 1878 жылы 1 – октябрьде бұрынғы Торғай облысы Обаған болысында туған. Ол алғаш ауылдық мектепте, кейін Қостанайдағы орыс – қазақ мектебінде, мұғалімдер даярлайтын курста оқиды. Қазақтың ұлы ағартушысы Ыбырай Алтынсариннің шәкірті, әрі жолын қуушы. Көбеев ұзақ жылдар бойы ағартушылық жұмыспен айналысып, жас ұрпақты оқыту, тәрбиелеу ісімен шұғылданды, қазақ мектептерінде орыс тілі мен әдебиетінен сабақ берді. Ол өзінің ұзақ та жемісті ұстаздық еңбек жолын «Орындалған арман» атты мемуарлық кітабында баяндады. Мұнда автор өз көзімен көрген екі өмірдің қарама – қарсы бейнесін, басынан кешірген оқиғаларды баяндау арқылы көрсетеді

«Шал мен балалар» мәтінін дауыстап оқып беру
Сұрақ – жауап әдісі арқылы мәтінге талдау жасау
1. Шалдың жағдайы қандай еді?
2. Балалар шалды не деп мазақтады?
3. Шал қалай жауап берді?
4. Балалар неге ұялды?
Ой шақыру – оқушылар пікірін тыңдау
– Осы мәтін идеясына қандай мақал – мәтел сәйкес келеді деп ойлайсыңдар?
1. Атаңа не қылсаң, алдыңа сол келер
2. Таспен ұрғанды аспен ұр

Мәтінді оқушыларға тізбектей оқыту
Оқулықтың 118 бетіндегі тыйым сөздің мағынасын талдау
Сөздік жұмысы
Тыйым сөзді дәптерге көшіріп жазу
Әркімді бір келемеждеп. мұқатпа
Жағдаяттан шығу
Оқулықтың 118 бетіндегі 8 тапсырма
ІІІ. Сабақты бекіту
– Мен не үйрендім?
ІҮ. Бағалау
Ү. Үйге тапсырма беру
Мәтінді түсініп оқу


Шал мен балалар бастауыш сынып сабақ жоспары

© Дереккөзі

Tags: бастауыш сынып сабақ жоспарыШал мен балалар

Related Posts

Бастауыш сынып

3 сынып «Түбір мен қосымша»

Бастауыш сынып

Ауа дегеніміз не?

Бастауыш сынып

Жаратылыстану сабағында зерттеу жүргізудің ерекшеліктері

Бастауыш сынып

Дауыссыз дыбыстың жуан айтылуы

Бастауыш сынып

Қош бол, сүйікті Әліппем

Бастауыш сынып

Алтын балық

Бастауыш сынып

Ө дыбысы мен әрпін қайталау

Бастауыш сынып

Бар байлықтың басы – нан

Бастауыш сынып

Мәлік Ғабдуллин «Батыр Бауыржан»

Бастауыш сынып

Шыбын мен көбелек

Яндекс.Метрика
  • Бәрі туралы

Бәрі бар © 2021

No Result
View All Result
  • Бастауыш сынып
  • Баталар жинағы
  • Биология
  • География
  • Ғылыми мақала
  • Дипломдық жұмыс
  • Ертегілер
  • Есімдер
  • Журналистика
  • Информатика
  • Курстық жұмыс
  • Қазақ әдебиеті
  • Қазақ тілі
  • Құттықтау
  • Мақал-мәтелдер
  • Математика
  • Өлең
  • Сұрақ-Жауап
  • Тарих
  • Тәрбие сағаты
  • Физика
  • Химия

Бәрі бар © 2021